נפש בריאה בגוף בריא" - מושג מוכר וידוע עוד מימי יוון העתיקה, הקושר בין מצבנו הרגשי – נפשי ובין מצבנו הבריאותי. לקשר זה ביטויים לשני הכיוונים- כאשר נפשנו שמחה, בריאה ומתפקדת גם הגוף בריא יותר ומתגבר על מצוקותיו בקלות רבה יותר וכאשר אנו בריאים בגופנו, גם הנפש יוצאת נשכרת. מחקרים רבים מעידים על הקשר הזה בין גוף ונפש, חלקם קשורים בשנים האחרונות לתחום הפסיכולוגיה החיובית המטפחת את החוסן הנפשי בעזרת איתור חוזקות אנושיות וחיים על בסיסן. מחקרים אחרים מצביעים על שיפור בחיסוניות הגוף ובעמידות למחלות ושיפור במצב הרגשי בעזרת הרגלי אורחות חיים מיטיבים כמו תזונה בריאה ופעילות גופנית מותאמת.

חוסן בריאותי (Resilience) מספק הגנה מתמשכת וביכולתו להקטין סיכון ואף למנוע הופעת מחלות שונות.

הגישה של SelfCare בנויה על התפיסה הזו. אנו עוזרים "לעשות סדר" תוך התאמה אישית לצרכים ולאפשרויות הייחודיות לך. אנו מלווים את המצטרפים אלינו בתהליך שינוי במטרה להיטיב ולשפר את אורחות חייהם בחלקים הקשורים לתזונה, פעילות גופנית, הפחתת מתח נפשי ועוד. מתן כלים ומיומנויות שיאפשרו למשתתף לטפל באופן מיטבי בעצמו ( self-care ) , להיטיב עם בריאותו ולהתמיד בכך לאורך זמן.

מטרתנו לאפשר לכל משתתף ללמוד על מצבו הבריאותי והרגשי, ללמוד את החוזקות שלו, לגבש אתו מטרה ודרכי פעולה, להקנות כלים ומיומנויות אשר יאפשרו טיפול עצמי באופן מיטבי ( self-care ) וללוותו לאורך כל הדרך למצב מתמשך של חוסן בריאותי.

האם מצאת את התשובה שלך?